Menu

Osiągam niezdobyte szczyty - wywiad w nowohuckim Lodołamaczu

Tomasz Piwowarczyk: Gdy pytano jednego z najwybitniejszych himalaistów i alpinistów XX wieku Jerzego Kukuczkę o to, co czuje, stojąc na ośmiotysięczniku, odpowiadał: Nic, trzeba schodzić. Jak jest w Twoim przypadku?
Piotr Picheta: Największa radość jest dopiero w domu, na spokojnie, kiedy oglądam zdjęcia. Na górze staram się nie rozprężać. We wspinaczce fascynujący jest przede wszystkim sam proces zdobywania...

Gdy ktoś pyta, po co jeżdżę w góry, to nie wiem, co odpowiedzieć. Gdybym wiedział, to pewnie bym już to osiągnął i przestał jeździć. Wiem na pewno, że to zmienia moją optykę postrzegania świata. Na co dzień żyjemy w murach, wśród różnych emocji, bardzo często negatywnych. Patrząc na ogrom gór i przyrody, dostrzegam, że przyziemne problemy są mało warte. Będąc na szczycie, zaczynam się uśmiechać... 

Zapraszamy serdecznie do przeczytania całego wywiadu, który oprócz wersji drukowanej, posiada również wersję elektroniczną. Wywiad został przeprowadzony przez nowohucki dwutygodnik Lodołamacz, pismo ludzi walczących :)

 

 

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss