Menu

Life line - linia życia

Grafika ścienna Climbe nawiązuje do linii życia z chiromancji. Nasza linia nie jest jednak wróżbą, a opisem drogi, którą przechodzi każdy z nas. Podobno od życia nie ma odwrotu :) a skoro tak, to jedyna słuszna droga wiedzie klasycznie do góry. Dla wszystkich dociekliwych lub łaknących więcej informacji, linia życia symbolizuje również ambicję, wysyłek, dynamikę życiową. Jak mówiła stara cyganka: "w zależności od jej kształtu, budowy i długości, linia może określać stan naszego zdrowia, powodzenie życiowe, czy też drogę do kariery lub jej brak". A podobno cyganka prawdę Ci powie :)

Pomysł grafiki na ścianę powstawał dość długo. Pierwszym kłopotem z jakim się spotkaliśmy było wykonanie naprawdę dobrej fotografii. Gdy już udało nam się to zrobić, a w zasadzie udało się to naszej kochanej Alicji Sapko (zobaczcie też jej fanpage), kolejną trudnością było wrysowanie przebiegu drogi. Ta prawdziwa "szarlatańska" linia życia, gdyby tak spojrzeć do poradnika chiromancji, kończy się gdzieś w połowie dłoni. Rzecz jasna, taka linia życia nas nie urządzała, dlatego postanowiliśmy pociągnąć ją dalej "fuckerem", przez jego zgięcia aż po sam czubek, dzięki czemu wytyczyliśmy całkiem imponującą drogę :) 

W pierwszej wersji, grafika wyposażona była w linię wycofu. Jak zerkniecie na wnętrze swojej dłoni to zobaczycie, że przez dłoń przebiega kilka poziomych linii, czy też załamań skórnych. Ta ukośna linia bliższa palcom (nad linią życia), która biegnie w zasadzie przez całą dłoń, była tą linią "wycofu". Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że promowanie "wycofów" jest conajmniej niewłaściwe, a skoro jedyna słuszna droga wiedzie na samą górę, odpuściliśmy sobie deprecjonowanie spręża ;). Droga wycofu znikła, a każdy potencjalny wspinacz wchodzący na "dłoń" został zmuszony do ostatecznego rozrachunku ze swoim życiem. Albo góra albo dół, zero półśrodków, zero kompromisów. 

Samo naniesienie drogi na "dłoń" wymagało nie tylko kunsztu graficznego, ale i również znajomości oznaczeń, symboli i nomenklatury wspinaczkowej. Rzecz jasna, wspinamy się, umiemy czytać schematy, ale o błąd nie było trudno, dlatego dla pewności posłużyliśmy się nieocenionym przewodnikiem wspinaczkowym "topografia i terenoznawstwo" Kardasia i Święcickiego. Gdy ujednoliciliśmy oznaczenia i zaplanowaliśmy przebieg drogi, dość szybko przeszliśmy do właściwego procesu twórczego. "Dłoń" bez schematu została wydrukowana na zwykłej kartce, następnie na nią nałożona została półprzeźroczysta kalka techniczna, na której to narysowaliśmy potencjalny przebieg drogi. Gdy mieliśmy już zwymiarowany schemat, a samą drogę podzieloną na wyciągi, rozpoczęliśmy przenoszenie grafiki do środowiska ilustratora.


Po skończonej pracy udaliśmy się do naszej kochanej drukarni, gdzie na specjalistycznych maszynach uzyskaliśmy zadowalający efekt :). Grafika ścienna Life Line została wydrukowana na mega dobrym papierze o gramaturze 350 gr/m2, który następnie pokryliśmy matową folią ochronną (zabezpieczenie m.in. przed wilgocią), a następnie wybrane fragmenty grafiki polakierowaliśmy lakierem UV. Dzięki takim operacjom uzyskaliśmy niepowtarzalną jakość, która do dnia dzisiejszego zdobi nasze ściany :)

Grafika climbe Life Line to doskonała wspinaczkowa dekoracja ściany, która ubogaci każde wnętrze :)

Wszystkich zainteresowanych niepowtarzalnym designem, niebanalnym projektem i arcyciekawymi koszulkami z nadrukiem Climbe zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym linkiem: www.sklep-climbe.pl.

Znajdziecie tam również inne grafiki ścienne, które

apr

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss