Menu

Climbe pozostawia Polski Ślad w naszej gospodarce

Climbe pozostawia Polski Ślad produktami certyfikowanymi przez Polski Ślad. Brzmi jak masło maślane? Oczywiście, że nie, bo firma zostawiająca Polski Ślad wcale nie musi handlować produktami certyfikowanymi Polskim Śladem. Wystarczy, że jest zarejestrowana w Polsce, należy do polskich obywateli, nie jest zależna od innej firmy niespełniającej „warunki polskości”, oraz płaci podatki, inwestuje i wydaje zyski w Polsce. W takiej sytuacji certyfikat Polskiego Śladu otrzymuje firma, a nie jej produkty.

Oczywiście, sytuacja idealna jest wtedy, gdy firma i jej polskie produkty oznaczone są logotypem Polski Ślad. Jest to wtedy jednoznaczna informacja dla konsumentów, że firma, jej usługi i produkty stanowią „dobro konsumpcyjne, którego wytworzenie i nabycie powoduje pozytywne skutki w polskiej gospodarce i życiu społecznym, zgodnie z celami Polskiego Śladu, opisanymi w regulaminie.

Suma sumarum, produkt oznaczony certyfikatem Polski Ślad musi być w przeważającej mierze wykonany z polskich komponentów, bo właśnie wytworzenie tych komponentów sprawia, że inna polska firma może się rozwijać, a ludzie w niej zatrudnieni mogą pracować i żyć godnie. Oczywiście, z tą „godnością płacy za pracę” w naszym kraju można się spierać, nie mniej, efektem końcowym ma być to, żeby polski pieniądz pozostał w Polsce (a nie w rękach obcego kapitału).

Dla podkreślenia tych słów posłużmy się pewnym przykładem (mniej lub bardziej celnym):

Wyobraźmy sobie sytuację, w której polskie rzeki i jeziora to nasze pieniądze, a wiatr to obcy kapitał, który na etapie inwestycyjnym przynosi spore opady deszczu (pieniędzy). Niestety, etap inwestycyjny szybko się kończy, opady deszczu maleją, słońce wciąż świeci tak samo, a jeziora i rzeki niezmiennie parują. I wszystko byłoby dobrze, gdyby po okresie kondensacji następował opad deszczu (pieniędzy) na polskie ziemie. Niestety, silny wiatr przegania chmury, które zamiast w naszym kraju, zrzucają deszcz (pieniędzy) poza granicami. I co się dzieje? Nasze jeziora i rzeki wysychają, kuleje rolnictwo, rosną ceny żywności, rośnie dług publiczny, brakuje pieniędzy w kasie Państwa, rosną podatki. Jak rosną podatki to rosną koszty produkcji, a pensje maleją. Obieg deszczu (pieniędzy) ulega zachwianiu.

I tak obecnie dzieje się w naszym kraju. Pieniądze zarobione przez Polaków oddawane są za bezcen zagranicznym firmom (TESCO, GEANT, CAREFOUR, BIEDRONKA, ŻABKA, POLO MARKET i wiele innych), a my żyjemy w błogim przekonaniu, że „haaa, udało mi się taniej kupić (sic!  od Niemca z Bangladeszu).

I jak się to wszystko ma do Climbe? A może tak, że nasze polskie produkty (oznaczone certyfikatem Polski Ślad) w przewarzającej mierze robione są z polskich komponentów? A może to, że dzięki naszym i Waszym pieniądzom zarabia polska pani szwaczka, polski pan drukarz, właścicielka polskiej hurtowni, polski producent dzianiny, polski dostawca internetowej platformy sprzedażowej. Ma to znaczenie? Chyba tak, bo każdy z nas musi przecież pić, a gdy zaczyna brakować wody i deszczu (pieniędzy), robi się mało ciekawie.

Kupuj polskie Climbe :)

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss