Menu

5700 kroków. Ortler Nordwand

Przed Wami zapis z marcowego wyjazdu wspinaczkowego (16 - 17 marzec 2014 r.) na północną ścianę Ortlera (Ortler Nordwand). Zapraszamy serdecznie do oglądnięcia naszego amatorskiego filmu, opowiadającego trudy wspinaczki na ten niezwykle piękny szczyt.

Ortler (3905 metrów) to wierzchołek rozległego masywu, wchodzącego w skład Alp Retyckich (część Alp Wschodnich). Znajduje się on w północnych Włoszech, blisko granicy ze Szwajcarią, i jest najwyższym szczytem Południowego Tyrolu. Wybitny, wyróżniający się w całym regionie, przyciąga uwagę wielu wspinaczy i turystów, ale nie należy do prostych szczytów. Jego północna i północno-zachodnia strona wypiętrza się na wysokość około 2 tysięcy metrów nad okolicznymi dolinami, wzbudzając jednocześnie zachwyt i onieśmielenie.

W filmie udział wzięli: Piotr Picheta (www.climbe.pl), Wojtek Paprocki (www.brytan.com.pl) oraz oczywiście król Alp Retyckich, najwyższy w okolicy, jego wysokość Ortler. Miłego oglądania.


Wyświetl większą mapę

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss