Menu

Wszystkie Wschody Slońca

W cywilizowanym świecie bezsenność stała się częścią naszego życia. Pracujemy bez wytchnienia dniami i nocami, w kulturze pośpiechu, a gdy wreszcie mamy wolny czas, obsesyjnie wpatrujemy się w światła elektronicznych urządzeń. Nawet nocą, gdy idziemy spać, niekończący się strumień niebieskich świateł iluminuje nasz sen, znajduje drogę do naszych domów, do naszych zmysłów.

Ten konsumpcyjny obłęd, w bezustannej godzinie szczytu, tworzy produktywną iluzję człowieka szczęśliwego. Stajemy się tym, czym się otaczamy, lub czego pożądamy, ponieważ wydajność jest już synonimem życia, iluminacją sukcesu, podświetleniem naszej osobowości, odbiciem twarzy, wreszcie, gwarantem społecznej akceptacji.

Musimy wydajniej pracować, wydajniej jeść, wydajniej robić zakupy, wydajniej spędzać czas, ale czy potrafimy wydajnie odpoczywać, skoro nasze sny, gdy wreszcie następują, są krótkie i przepełnione stresem?

Mamy go pod dostatkiem, a jednak cierpimy. Zamknięci w rozświetlonych biurach, zgarbieni pod rzędami jasnych świetlówek, przywiązani do migoczących monitorów, odczuwamy chroniczny deficyt autentycznego światła. W zamian za tą nieludzką eksploatację otrzymujemy wyłącznie przedmioty, które na swoich ekranach pozwalają oglądać to, na co już nie mamy czasu i sił!

Czas, gdy światło było wyznacznikiem "naszego czasu" niewątpliwie dobiegł końca. Za dużo światła, i wciąż za mało w nim ciepła. Pamiętaj tylko, że zawsze emanujesz taką energią, jaką sam pobierasz!


Tytuł filmu: Wszystkie Wschody Słońca. 2016 r., Polska, 9 min. 46 s.
Reżyseria, zdjęcia, montaż, tekst: Piotr Picheta
Opracowanie okładki: Katarzyna Kowalska-Picheta
Produkcja: Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

Serdeczne dziękujemy Pawłowi T. za pomoc w tłumaczeniu filmu na język angielski. Gdyby nie Paweł, to film nie posiadałby napisów w wersji angielskiej!

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss